juni 17, 2024

Koninkrijksrelaties

Dagelijks meer nieuwsberichten dan enige andere Nederlandse nieuwsbron over Nederland.

Winnaars van het Filmfestival van Cannes 2024: volledige lijst

Winnaars van het Filmfestival van Cannes 2024: volledige lijst

CANNES – “Call My Agent”-ster Camille Cottin zal gastheer zijn van het Cannes Film Festival Awards Gala 2024. De omroepen begonnen onmiddellijk politieke verklaringen af ​​te leggen, waarbij juryvoorzitter van de korte film en de Belgische actrice Lubna Azabal opriepen tot de vrijlating van alle gijzelaars in Gaza.

Juryvoorzitter Greta Gerwig was voorzitter van een jury bestaande uit voornamelijk vrouwen, bestaande uit de Spaanse regisseur Juan Antonio Bayona, de Turkse acteur en scenarioschrijver Ebru Ceylan, de Italiaanse acteur Pierfrancesco Favino, de Amerikaanse acteur Lily Gladstone, de Japanse regisseur Hirokazu Koreeda en de Libanese actrice en regisseur Nadine Labaki. Franse sterren Eva Green en Omar Sy.

Cotten onderbrak op speelse wijze de uitreiking van de eerste prijs van acteur Laurent Lafitte om te vragen of zijn toespraak door ChatGPT was geschreven. Afgezien daarvan ging de prijs voor het beste scenario naar de Franse regisseur Coralie Farget voor de ‘gedurfde en gekke’ plastische chirurgie-horrorfilm ‘The Substance’, waarin de verbluffende Demi Moore de voormalige Hollywood-schoonheid en Margaret speelt. Qualley als de jongere, perfectere dubbelganger met wie ze ermee instemde haar tijd te verdelen.

De jury breidde de gebruikelijke categorie Beste Actrice uit om te vieren wat Lily Gladstone de ‘zusterlijke harmonie’ van Emilia Perez noemde. De film, geregisseerd door voormalig Palme d’Or-winnaar Jacques Audiard (“Dheepan”), speelt zich af in Mexico – over een bendeleider die verdwijnt om weer als vrouw te verschijnen – met in de hoofdrollen Zoe Saldaña, Selena Gomez en transster Carla Sofía Gascon.

De prijs voor Beste Acteur ging naar Jesse Plemons in Kindness.

READ  Avocadotoastchef 'Godfather' Bill Granger sterft op 54-jarige leeftijd

De Camera d’Or voor Beste Eerste Speelfilm ging naar ‘Armand’ van Halfdan Ullmann Tundel, terwijl een speciale (niet-standaard) vermelding ging naar de tweewekelijkse regisseurskeuze ‘Mongrel’, mede geregisseerd door Chiang Weiliang en Yu Qiaoyin.

Volledige lijst met tot nu toe aangekondigde prijzen:

een race

Palm d’Or: Wordt later bepaald

Grote Prijs: Wordt later bepaald

Uitgang: Wordt later bepaald

de acteur: Jesse Plemons, ‘Soorten vriendelijkheid.’

Beste Actrices: “Emilia Pérez”

Juryprijs: Wordt later bepaald

Scenario: Coralie Fargate, “Materie”

Andere prijzen

Gouden camera: “Armand” Halfdan Ullman Tundel

Speciale vermelding voor de gouden camera: “Mongrel”, Xiang Weiliang, Yu Qiaoyin

Gouden Palm voor korte film: “De man die niet kan zwijgen”, Nebojsa Šlejbčević

Speciale vermelding voor de korte film: “Even slecht” Daniel Soares

Golden Eye Award voor documentairefilms: “Ernest Cole: Lost and Found” en “The Edge of Dreams”

Exotische palm: “Drie kilometer naar het einde van de wereld”

Palmhond: Cody, “Palmhond”

FIPRESCI-prijs (competitie): “Het heilige vijgenzaad” van Muhammad Rasoulof

FIPRESCI-prijs (een bepaalde look): ‘Het Soleimani-verhaal’, Boris Loezjkin

FIPRESCI-prijs (parallelle secties): “Namibische woestijn” door Yoko Yamanaka

Speciale aandacht voor de Verenigde Naties

Een bepaalde look-prijs: “Zwarte Hond” Guan Hu

Juryprijs: ‘Het Soleimani-verhaal’, Boris Loezjkin

Prijs voor beste regisseur: (ex aequo) “The Damned” van Roberto Minervini; ‘Over een parelhoen worden’, Rungano Nyoni

Prestatieprijzen: “Schaamteloze” Anasuya Sengupta; ‘Het verhaal van Salomo’, Abu Sinjari

Jeugdprijs: “Heilige koe! (Venget Dukes)”, Louise Courvoisier

Speciale vermelding: “Noura” Tawfiq Al-Zaidi

Twee weken voor regisseurs

Naamgeving van Europese bioscopen: “De andere kant op” van Jonas Trueba

Prijs van de Vereniging van Dramatische Schrijvers en Componisten: “Dit leven van mijn leven” van Sophie Villiers

Publieksprijs: “De universele taal” door Matthew Rankin

Week van de critici

Grote Prijs: “Simon van de Berg” van Federico Luis

French Touch-prijs: “Paleis van de Blauwe Zon” van Constance Tsang

GAN Foundation Distributieprijs: Jour2Fête, “Jolie blijft kalm”

Louis Roederer Stichting Rising Star Award: Ricardo Teodoro voor de film “Baby”

Leitz Cine Discovery Award (korte film): “Gilles Silla”, Montsouris-park