juli 22, 2024

Koninkrijksrelaties

Dagelijks meer nieuwsberichten dan enige andere Nederlandse nieuwsbron over Nederland.

Winnaars van de Tony Awards 2024: volledige lijst

Winnaars van de Tony Awards 2024: volledige lijst

Zondagavond worden de Tony Awards uitgereikt.

Ariana DeBose presenteert de live-uitzending vanuit het David H. Koch Theatre in het Lincoln Center for the Performing Arts in New York. De ceremonie wordt live uitgezonden van 20.00 tot 23.00 uur ET/17.00 tot 20.00 uur PT op 16 juni op CBS en wordt uitgezonden op Paramount+ in de VS (zie rode loperfoto’s).

antropomorf Het werd gekozen als het beste stuk, terwijl geschikt Het won de prijs voor de beste heropvoering van een toneelstuk.

Andere opmerkelijke winnaars zijn onder meer Daniel Radcliffe en Jeremy Strong, die hun eerste Tony Awards ontvingen, en Didi Aitey, die de eerste zwarte vrouw werd die een Tony Award won voor het beste kostuumontwerp in een toneelstuk.

Tijdens de ceremonie zal de cast optreden Cabaret in de Kit Kat Club, Hell’s Kitchen, Illinois, Merry We Roll along, stereoscopisch, Sofs, Strangers, Ho Tommy En Water voor olifanten.

Presentatoren zijn onder meer Utkarsh Ambudkar, Nate Burleson, Cynthia Erivo, Jesse Tyler Ferguson, Josh Gad, Renée Elise Goldsberry, Sean Hayes, Taraji P. Henson, Julianne Hough, Jennifer Hudson, Angelina Jolie, Nick Jonas, Idina Menzel, Ashley Park, Jim . Parsons, Wendell Pierce, Ben Platt, Anthony Ramos, Andrew Rannells, Solomon Thomas, Taylor Tomlinson, Pete Townshend, Tamara Toney, Adrienne Warren, Patrick Wilson en Jeffrey Wright.

De Tony Awards, uitgereikt door de Broadway League en de American Theatre Wing, worden sinds 1978 uitgezonden op CBS. De genomineerden werden geselecteerd door een onafhankelijk panel van 44 theaterprofessionals, aangesteld door het Tony Awards Management Committee; 836 kiezers in de theatergemeenschap stemden op de categorieën. Het subsidiabiliteitsseizoen 2023-2024 begon op 28 april 2023 en eindigde op 25 april 2024.

De onderstaande lijst met winnaars wordt bijgewerkt wanneer ze live worden aangekondigd. Update om het laatste nieuws te krijgen.

Beter spelen

Jaja Afrikaanse haarvlechtenAuteur: Jocelyn Bioh
Mary JaneAuteur: Amy Herzog
Moeder spelenAuteur: Paula Vogel
Gebed voor de Franse RepubliekAuteur: Joshua Harmon
antropomorfAuteur: David Adjmi (winnaar)

Beste musical

De keuken van de hel
Illinois
Onbekenden
Het is genoeg
Water voor olifanten

Beste heropvoering van het stuk

geschiktAuteur: Branden Jacobs Jenkins (WINNAAR)
Vijand van het volkNieuwe versie: Amy Herzog
Burley Victorious: een niet-confederate tour door de Cotton Patch

Beste heropleving van een musical

Cabaret bij Kit Kat Club
Gutenberg! Muzikaal!
Vrolijk rollen we verder
Wie is Tommy?

Beste muziekboek

De keuken van de helChristoffel Diaz
DagboekenBecca Brunstetter
OnbekendenAdam Rapp en Justin Levine
Het is genoegSheena Top
Water voor olifantenRik Ellis

Beste originele muziek en/of teksten geschreven voor theater

Dagen van wijn en rozenMuziek en teksten: Adam Guettel
Hier ligt liefdeMuziek: David Byrne en Fatboy Slim Tekst: David Byrne
OnbekendenMuziek en teksten: Jamestown Revival (Jonathan Clay, Zach Chance) en Justin Levine
antropomorfMuziek en teksten: Will Butler
Het is genoegMuziek en teksten: Shaina Top (winnaar)

Beste uitvoering door een acteur in een hoofdrol in een toneelstuk

William Jackson Harper, Oom Vanya
leslie odom jr, Burley Victorious: een niet-confederate tour door de Cotton Patch
Lieve Schreiber, Twijfel: spreekwoord
Jeremy sterk, Vijand van het volk (winnaar)
Michael Stolberg, Patriotten

Beste uitvoering door een actrice in een hoofdrol in een toneelstuk

Betsy Edem, Gebed voor de Franse Republiek
Jessica Lang, Moeder spelen
Rachel mcadams, Mary Jane
Sarah Paulson, geschikt
Amy Ryan, Twijfel: spreekwoord

Beste uitvoering door een acteur in een hoofdrol in een musical

brody subsidie, Onbekenden
Jonathan Groff, Vrolijk rollen we verder
dorian harwood, Dagboeken
Brian d’Arcy James, Dagen van wijn en rozen
Eddie Redmayne, Cabaret bij Kit Kat Club

Beste uitvoering door een actrice in een hoofdrol in een musical

Eden Espinosa, Lempicka
Beste Joey Moon, De keuken van de hel
Kelly O’Hara, Dagen van wijn en rozen
Marian Plunkett, Dagboeken
Gayle Rankin, Cabaret bij Kit Kat Club

Beste prestatie van een acteur in een hoofdrol in een toneelstuk

zal briljant zijn, antropomorf (winnaar)
Eli GelbStereoscopisch
Jim Parsons, Moeder spelen
Tom Pechenka, antropomorf
corey stoll, geschikt

Beste uitvoering door een actrice in een hoofdrol in een toneelstuk

Quincy Tyler BernsteinTwijfel: zoals
Julianna Canfield, antropomorf
Celia Keenan BolgerMoeders toneelstuk
Sarah Pidgeon, antropomorf
Kara jong, Burley Victorious: een niet-confederate tour door de Cotton Patch (winnaar)

Beste uitvoering door een acteur in een hoofdrol in een musical

roger bart, Terug naar de toekomst: de musical
Joshua Boonen, Onbekenden
Brandon Victor Dixon, De keuken van de hel
lucht Lakota Lynch, Onbekenden
Daniël RadcliffeVrolijk rollen we verder (winnaar)
Steven Hemelbel, Cabaret bij Kit Kat Club

Beste uitvoering door een actrice in een hoofdrol in een musical

Shoshanna-boon, De keuken van de hel
Abeer Eman, Lempicka
Nikki en James, Het is genoeg
Leslie Rodriguez Kritzer, Spamalot Monty Python
Kesia Lewis, De keuken van de hel (winnaar)
Lindsay MendezVrolijk rollen we verder
lieve Neuwirth, Cabaret bij Kit Kat Club

Beste regie van het stuk

Daniel O’Kane, antropomorf (winnaar)
Anne Kaufman, Mary Jane
kenny leon, Burley Victorious: een niet-confederate tour door de Cotton Patch
Lila Neugebauer, geschikt
Whitney wit, Jaja Afrikaanse haarvlechten

Beste muziekdirectie

Maria Friedman, Vrolijk rollen we verder
Michael treurt, De keuken van de hel
Lee Zilverman, Het is genoeg
jessica steen, Water voor olifanten
Dania Taymuronbekenden (winnaar)

Beste landschappelijke ontwerp voor het toneelstuk

punten, geschikt
punten, Vijand van het volk
Derek McLean, Burley Victorious: een niet-confederate tour door de Cotton Patch
David Zinn, Jaja Afrikaanse haarvlechten
David Zinn, antropomorf (winnaar)

Beste schilderachtige ontwerp voor een musical

AMP met Tatiana Qahjian, Onbekenden
Robert Brill en Peter Negrini De keuken van de hel
Takeshi KataWater voor olifanten
David Korens, Hier ligt liefde
Ricardo Hernandez en Peter Negrini Lempicka
Tim Hatley en Finn Ross, Terug naar de toekomst: de musical
Tom Scotteen cabaret in de Kit Kat Club (winnaar)

Beste kostuumontwerp voor een toneelstuk

didi ayty, geschikt
didi ayty, Jaja Afrikaanse haarvlechten (winnaar)
Enver Chakartas, antropomorf
emilio sosa, Burley Victorious: een niet-confederate tour door de Cotton Patch
David Zinn, Vijand van het volk

Beste kostuumontwerp voor een musical

didi ayty, De keuken van de hel
Linda Chu, De grote Gatsby (winnaar)
David Israël Reynoso, Water voor olifanten
Tom Scotteen cabaret in de Kit Kat Club
Paul Tazewel, Het is genoeg

Het beste lichtontwerp voor een toneelstuk

Isabella Byrd, Vijand van het volk
met Chandrashakar, Gebed voor de Franse Republiek
jeon chang, antropomorf
Jane Cox, geschikt (winnaar)
natasha katz, Grijs huis

Beste lichtontwerp voor een musical

Brandon echte bakker, Illinois
Isabella Byrd, Cabaret bij Kit Kat Club
natasha katz, De keuken van de hel
Bradley King en David Bengali Water voor olifanten
Brian McDevitt en Hannah S. Kim, Onbekenden (winnaar)

Beste geluidsontwerp voor een toneelstuk

Justin Ellington en Stefania Bulbarella, Jaja Afrikaanse haarvlechten
Lea Gilby, Mary Jane
Tom Gibbons, Grijs huis
Bray Burr en Will Pickens, geschikt
Ryan Romery, antropomorf (winnaar)

Beste geluidsontwerp voor een musical

ml dogg en cody spencer, Hier ligt liefde
kai harada, Vrolijk rollen we verder
Nick Liedster handtekening, Cabaret bij Kit Kat Club
Gareth Owen, De keuken van de hel
Cody Spencer, Onbekenden (winnaar)

Beste choreografie

Annie B Parson, Hier ligt liefde
Camille A. bruin, De keuken van de hel
Rick Cooperman en Jeff Cooperman, Onbekenden
Justin BeckIllinois (winnaar)
Jesse Robb en Shanna Caroll, Water voor olifanten

Beste orkest

tiemo andres, Illinois
zullen Butler en Justin Craig, antropomorf
Justin Levine, Matt Hinckley en Jamestown Revival (Jonathan Clay en Zach Chance), Onbekenden
Tom Kitt en Adam Blackstone, De keuken van de hel
Jonathan Tuniek, Vrolijk rollen we verder (winnaar)

Julianne Hough en Utkarsh Ambudkar waren gastheer van de pre-show van de Tony Awards, Tony Awards: Hoofdstuk één. De special omvatte een uitreiking van de eerste prijsronde en werd live uitgezonden op Paramount’s gratis streamingdienst Pluto TV van 18.30-20.00 uur ET/15.30-17.00 uur PT.

De Tony Awards worden geproduceerd in samenwerking met Tony Award Productions en White Cherry Entertainment. Kirshner en Weiss zijn showrunners en uitvoerende producenten voor White Cherry Entertainment, met Weiss als regisseur. Jack Sussman is ook uitvoerend producent.

READ  De onderhandelingen tussen SAG en AFTRA gaan donderdag door - The Hollywood Reporter